sobota, 3 października 2015

Miejskie Opowieści

Marcin Andrzejak po kilku latach nieobecności powraca w rodzinne strony, chce się dowiedzieć kto go zdradził, kto wystawił i kto sprawił, że jest winny sporą sumę pieniędzy. Zatrzymuje się na krótki czas u swojego przyjaciela Roberta, który jak się okazuje już zerwał z gangsterskim półświatkiem, założył rodzinę.
Marcin głosi, że nigdy się nie zakocha i że nie pozwoli by jego zmieniła jakakolwiek kobieta. Wypowiadając te słowa jeszcze nie wie jak bardzo się myli, bo nie poznał jeszcze Anny, zadufanej w sobie, wywyższającej się i pochodzącej z dobrego domu dziewczyny.
Niespodziewanie starsza siostra Marcina i jej kochanek ściągają wszystkim na kark nie lada kłopoty. Marcin chcąc pomóc musi odnowić stare kontakty. Jednak na niego także ktoś czyha, szuka zemsty i nie spocznie dopóki jej nie zazna.
Byłe dziewczyny Marcina skończyły różnie. Klaudia jest patologiczną samotną matką, a Magda matką dwójki dzieci i żoną z pozoru dobrodusznego i uczciwego wykładowcy sztuki i nauczyciela muzyki. Jednak rodzony brat Magdy i jej mąż skrywają przed nią niejedną tajemnicę.
Jest też kochanka Andrzejaka, która non stop coś knuje z jego nastoletnim bratem i młodszą siostrą – młodzi po prostu chcą się łatwo i szybko dorobić, nie myśląc o konsekwencjach swoich poczynań.
Morderstwo sprzed lat, gwałt, nielegalne wyścigi, kradzione samochody, handel narkotykami, podziemne walki, a pomiędzy tym rodzina, przyjaźń i miłość...
Co zwycięży w pojedynku o jutro? Chęć posiadania władzy i pieniędzy, a może pragnienie spokoju i rodzinnego szczęścia?
To o tych, którzy mają wiele do zyskania i jeszcze więcej do stracenia.
Kiedy pojmą o jak wielką stawkę toczy się ta niebezpieczna gra, może być już za późno, bo życie jest tylko jedno! 
Autor: Tychon 
Status: Zakończone